Top 5 paranormalnych miejsc, które odwiedziliśmy

zapomniane miejsca katowice

Planujesz wypad w nieznane? Szukasz miejsca, które sprawi że włosy staną dęba? Sprawdź nasze propozycje, których nie znajdziesz nigdzie indziej! Są to miejsca, które odwiedziliśmy osobiście, i które uważamy za szczególnie nawiedzone! Z kilkuset obiektów wybraliśmy 5, które naszym zdaniem są najbardziej przerażające.

1. Opuszczony szpital w Raciborzu

Opuszczony szpital w Raciborzu to miejsce kultowe, jeśli chodzi o badanie zjawisk paranormalnych. Główny gmach obiektu został wybudowany w 1897 roku. W następnych latach powstawały kolejne skrzydła oraz prosektorium, które znajduje się na tyłach obiektu, w osobnym budynku. Swoją rolę obiekt spełniał do roku 2004 kiedy to ostatnie oddziały zostały przeniesione do nowego budynku. Od tego momentu opuszczony szpital popada w coraz większą ruinę. Przejdźmy jednak do tego co najbardziej nas interesuje, a mianowicie jego nawiedzenia.

top 5 paranormalnych miejsc
Pozostałość prosektorium

Miejsce to było badane przez wiele ekip zajmujących się badaniem zjawisk paranormalnych i niemalże każda z nich potwierdziła, że obiekt jest nawiedzony. My również przyjrzeliśmy się budynkowi pod tym kątem i również potwierdzamy to, że tam straszy. Na podstawie tego co udało nam się ustalić sądzimy, że jest tam kilka duchów, które mają różne nastawienie do odwiedzających. Jednym z najbardziej znanych duchów z opuszczonego szpitala w Raciborzu jest duch kobiety, która poszukuje swojego dziecka. Kobieta ta rzekomo zmarła przy porodzie i od tego momentu błądzi po korytarzach tego szpitala w poszukiwaniu swojego dziecka. Największą energię można doświadczyć na pierwszym piętrze budynku, gdzie zresztą znajdował się niegdyś oddział dziecięcy.

2. Nawiedzony dom w Dąbrowie Górniczej

O tym obiekcie mogliście już tutaj poczytać. Niczym nie wyróżniający się, opuszczony dom położony w jednej ze spokojnych dzielnic Dąbrowy Górniczej. Kiedy jednak zagłębimy się w jego przeszłości okazuje się, że miejsce to było świadkiem niewyobrażalnej tragedii. Mówiąc w skrócie. W domu tym mieszkała wydawałoby się normalna rodzina, jednak nikt nie wiedział co działo się w murach tego budynku, aż do momentu kiedy wydarzyła się tragedia.

Kobieta mając dość swojego agresywnego męża, który bił ją i znęcał się psychicznie na każdym kroku, postanowiła się go pozbyć w niespotykany sposób. Zleciła jego morderstwo, a pech chciał, że w dniu kiedy miało do tego dojść był u nich sąsiad. Kiedy mordercy weszli do domu, zastali mężczyzn w salonie i właśnie w tym pomieszczeniu doszło do brutalnego zabójstwa, w efekcie czego zginął również wspomniany sąsiad.

top 5 paranormalnych miejsc
Nawiedzony dom z zewnątrz

Na zaproszenie ekipy Last Urbex postanowiliśmy wspólnie zbadać ten dom. Jako pierwsi w Polsce potwierdziliśmy oficjalnie, że dom ten jest nawiedzony i to nadzwyczajnie! Energia, która przebywa w tym budynku jest na tyle silna, że postanowiła nam się zamanifestować w sposób naoczny. Wszystkie te zjawiska skupiają się na piętrze obiektu oraz na schodach. Udało nam się zarejestrować stuki, kroki i inne niewytłumaczalne hałasy. Bez skrupułów możemy stwierdzić, że to coś, co tam przebywa jest bardzo złe i niebezpieczne. Dlaczego tak uważamy? Może dlatego, że manifestacje jakimi to coś się posługuje wskazują ewidentnie na demona.

3. Nawiedzone gospodarstwo pod Raciborzem

Opuszczone, zapomniane gospodarstwo położone na uboczu wśród pól. Już sama sceneria tego miejsca budowała niesamowity klimat. Jeśli chodzi o historię tego budynku to udało nam się ustalić jedynie tyle, że ostatnim mieszkańcem była starsza osoba, prawdopodobnie mężczyzna. Takie wnioski wyciągnęliśmy na podstawie przedmiotów, które pozostały w tym obiekcie. Doszły nas również słuchy o rzekomym morderstwie w tym budynku, jednak informacji tych nie jesteśmy w stanie stuprocentowo potwierdzić.

top 5 paranormalnych miejsc
Nawiedzone gospodarstwo pod Raciborzem

Miejsce to osobiście okazało się dla nas przełomowe, jeśli chodzi o badanie zjawisk paranormalnych. Wówczas to, wspólnie z ekipą Kryptonim Ghost udaliśmy się do tego opuszczonego gospodarstwa, aby zbadać jego ewentualne nawiedzenie. I to właśnie dzięki nim i ich profesjonalnemu podejściu do badania tego typu zjawisk, poczuliśmy jeszcze większe zainteresowanie tym tematem. Przejdźmy jednak do omówienia tego, co drzemie w tym obiekcie.

Za każdym razem, kiedy udaliśmy się do tego budynku, a było to łącznie trzy razy, czuliśmy czyjąś obecność i zagrożenie, mimo, że na nikogo nigdy nie trafiliśmy w tym miejscu. Dało nam to wiele do myślenia i w końcu postanowiliśmy zaangażować do tego ekipę Kryptonim Ghost. Na podstawie przeprowadzonego śledztwa udało się ustalić, że w budynku są minimum dwa byty, z czego jeden (prawdopodobnie dusza starszej osoby), była tłamszona przez coś o wiele gorszego i niebezpiecznego. To coś nie pozwalało mu odejść z tego miejsca i blokowało duszę dawnego mieszkańca. W kolejnej fazie śledztwa, gdy zgasiliśmy oświetlenie oraz zaczęliśmy się modlić, kamera noktowizyjna uchwyciła twarz, która nie należała do żadnego z nas. Jest to być może najlepiej udokumentowane zjawisko paranormalne nie tylko w Polsce, ale i na świecie!

4. Opuszczony szpital w starachowicach

Początkowo, kiedy wybieraliśmy się do tego miejsca, nie dawaliśmy wiary rzekomym dziwnym sytuacjom jakie miały się zdarzać w tym obiekcie. Tajemnicze stuki na korytarzach, ciągłe uczucie obecności kogoś, poczucie zagrożenia to tylko niektóre z sytuacji, jakie były przedstawiane na filmach o tym obiekcie, ale to nam wystarczyło… Postanowiliśmy osobiście zbadać ten obiekt.

Jeden z korytarzy na piętrze

Już na samym wejściu przekonaliśmy się, że historie, jakie krążą wokół tego obiektu są prawdziwe. Po wejściu do środka ktoś zaczął walić w drzwi wejściowe, jednak kiedy wyjrzeliśmy na dwór nie dostrzegliśmy nikogo. Po jakimś czasie usłyszeliśmy huki na korytarzu, tak jakby ktoś rozwalał drzwi lub łamał deski. Byliśmy pewni, że ktoś jest w środku i próbuje z nas zażartować. Zdziwiliśmy się, gdy po sprawdzeniu całego obiektu na nikogo nie natrafiliśmy. Wielu z was pewnie pomyśli, że to mógł być przeciąg, jednak tak nie było, ponieważ to co słyszeliśmy było zbyt silne i głośne, i dochodziło wprost z korytarzy, a nie z pomieszczeń. Wtedy byliśmy już pewni, że ten obiekt jest nawiedzony, poza tym doszły nas informacje, jakoby we wnętrzach budynku ktoś miał odprawiać rytuały satanistyczne.

5. Bunkier satanistów w Rudzie Śląskiej

Pewnie wielu z was się nie zdziwiło, że postanowiliśmy umieścić to miejsce w naszym zestawieniu. Powiem szczerze, że obiekt ten odwiedziliśmy kilka razy i osobiście niczego nadzwyczajnego tam nie doświadczyłem prócz dziwnego samopoczucia. Dlaczego zatem postanowiliśmy wspomnieć tutaj o tym miejscu? Sądzę, że jest to jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w naszym kraju, mimo tego, że osobiście nie doświadczyłem tam jakiejś dużej manifestacji. Cisza jaka tam panuje była przerażająca, a jak wiadomo zło nie zawsze lubi być ujawnione i atakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Biorąc pod uwagę tragedię do jakiej doszło wewnątrz tego bunkru i jej podtekst satanistyczny, możemy być niemal pewni nawiedzenia tego miejsca. Taka mało spotykana tragedia, w której zostało zamordowanych dwoje młodych ludzi i złożonych w ofierze szatanowi nie mogła pozostać obojętna i pozostawiła w tym bunkrze swój ślad.

wejście do bunkra satanistów

 

Sprawdź więcej opuszczonych miejsc

zobacz więcej

 

Social Media


Facebook


Twitter


Youtube


Instagram

1 komentarz

  1. I was wondering if you ever thought of changing the layout of your blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top