Mroczna krypta z trumnami i szczątkami dawnych właścicieli

opuszczone miejsca w polsce

Spokojna, mała miejscowość gdzieś w Polsce, a w niej… Miejsce nie tylko mroczne, ale również haniebne. Krypta z trumnami, a w środku ich właściciele.

To co zobaczyliśmy nas zszokowało

Była niedziela, kiedy razem z Pawłem, który prowadzi również swój kontent na YouTube – Urbex Forgotten By Time postanowiliśmy się wybrać na eksplorację opuszczonych ośrodków wypoczynkowych. Miejsca, które Wam prezentujemy nie było na naszej mapie. Jednak po nieudanej próbie wejścia do jednego z obiektów, postanowiliśmy wykorzystać ten czas, aby udać się właśnie do tej zapomnianej krypty.

Na miejscu zastaliśmy mroczny obraz

Kiedy już dotarliśmy do miejsca docelowego, okazało się że jest praktycznie niedostępne. Całość porastała bardzo bujna roślinność. Pokrzywy i różnego rodzaju ciernie momentami sięgały głowy. Oczywiście ja nie przygotowałem się odpowiednio do tej wyprawy. Będąc w spodenkach i t-shircie przedzierałem się przez te chaszcze nie myśląc o konsekwencji swoich czynów 😀 W końcu ujrzeliśmy obiekt do którego zmierzaliśmy. Z zewnątrz nie prezentował się najgorzej, jednak po wejściu do środka…

Zniszczone trumny ze szczątkami

Zbeszczeszczone szczątki dawnych właścicieli

Wszystkie trumny, który znajdują się w środku zostały zniszczone. Ewidentnie widać, że ktoś szukał być może cennych przedmiotów, które mogły w nich się znajdować. Szczątki dawnych właścicieli zostały zbeszczeszczone. W całej krypcie walały się kości . Widok był szokujący, a równocześnie dający do myślenia. Zastanawiał nas fakt, dlaczego ktoś należycie nie zadbał o zabezpieczenie tego miejsca. I dlaczego miejsce to jest pozostawione w takim stanie.

Dawny cmentarz wokół kaplicy

Przy głównej drodze można dostrzec resztki ceglanego muru, z ostrołukową neogotycką bramą wejściową. Strzeże ona wejścia na dawny XIX – wieczny cmentarz ewangelicki. Z uwagi, że cmentarz położony jest na wzniesieniu uzyskał przez to układ tarasowy. Na najwyższym punkcie cmentarza umieszczona została wspomniana krypta z trumnami , w których spoczywają członkowie rodziny hrabiowskiej.

Trumna ze szczątkami

Cel naszej wizyty

Obiekt ten jak już wcześniej wspomnieliśmy nie był na naszej mapie, jednak stało się inaczej. Postanowiliśmy w tym miejscu poza zdjęciami nagrać również materiał filmowy. Jednak z pewnych oczywistych względów nie podajemy dokładnej lokalizacji. Chcemy uchronić to miejsce, w miarę możliwości przed dalszą dewastacją. Sprawdziliśmy także, czy występują tam jakieś zjawiska paranormalne, a to co udało nam się zarejestrować możecie zobaczyć w poniższym filmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top