Stawy śmierci w środku lasu. Tutaj ginęli ludzie

stawy śmierci

Las „Marysieńka” nieopodal Głubczyc, a w jego środku niezwykle klimatyczne stawy. Pewnie w tym momencie zastanawiacie się skąd w takim razie taki nagłówek? Ano stąd, że w tym miejscu poprzez utonięcie ginęło sporo ludzi, a wielu miejscowych sądzi, że miejsce to może być nawiedzone. Co udało nam się ustalić? Czytajcie dalej.

Zobacz film z tego miejsca

W lesie „Marysieńka” pod Głubczycami znajdują się tzw. „Wilcze Stawy” . Miejsce to w przeszłości było ulubionym celem wycieczkowym okolicznych mieszkańców. Były tam nawet połączenia autobusowe oraz kolejowe, a nieopodal znajdował się nieczynny już przystanek kolejowy „Żabczyce”. Dziś wilcze stawy zostały przez prudnickie nadleśnictwo wydzierżawione i mogą z nich korzystać rzekomo wyłącznie wędkarze, przez co miejsce utraciło swój rekreacyjny charakter.

Miejsce wielu śmierci

O tym, że w miejscu tym często ginęli ludzie próżno szukać informacji w internecie. Dowiedzieliśmy się tego bezpośrednio od naszych widzów, którzy mieszkają w okolicy tego miejsca. Z ich relacji wynika, że w przeszłości Wilcze Stawy były świadkiem wielu tragedii. Dość często na ich terenie miało dochodzić do utonięć, przez co miejsce to jest rzekomo uznawane za nawiedzone. W dodatku ciekawi fakt, że w tej sprawie odezwało się do nas kilka osób, a ich relacje były spójne, mimo tego, że jedni od drugich byli niezależni. I właśnie na prośblę naszych widzów wybraliśmy się w to miejsce, aby się przyjrzeć całej sytuacji, a przy okazji zbadać to miejsce pod kątem ewentualnych zjawisk paranormalnych.

Tajemnicza, metalowa konstrukcja pod wodą

Zanim jednak przejdziemy do faktycznej relacji z tej wyprawy, wspomnijmy o jeszcze jednej ciekawej sprawie dotyczącej tego miejsca. Tutaj również skorzystamy z relacji jednego z widzów, który twierdzi, że w czasie II wojny światowej doszło nad tym rejonem do zestrzelenia samolotu. Resztki zestrzelonego wraku mają rzekomo znajdować się w jednym ze stawów. Sprawa nabiera wiarygodności po tym, co jakiś czas temu odkryła grupa nurków badająca te zbiorniki. Z informacji jakie podali wynika, że trafili na niezinedtyfikowaną metalową konstrukcję. Czy są to pozostałości wyżej wspomnianego samolotu?

wilcze stawy

Więcej o tym zdarzeniu przeczytacie TUTAJ

Co udało nam się zarejestrować w tym miejscu?

Szczerze mówiąc, mimo wielu relacji widzów, do miejsca tego podchodziłem neutralnie w kwestii zjawisk paranormalnych. Jeśli chodzi o samo miejsce, to jest niezwykle klimatyczne, a promienie zachodzącego słońca na które akurat trafiliśmy sprawiały, że cała sceneria była wręcz magiczna. Sytuacja diametralnie uległa zmianie kiedy rozpoczęliśmy badanie. Miernik pola elektromagnetycznego zaskoczył niemal natychmiast, a aplikacja którą miałem uruchomioną wypowiadała dość często słowa, zazwyczaj były to imiona (ofiar?). Po przejściu wokół stawów, sytuacja zaczęła stopniowo się uspokajać, a po pewnym czasie wyżej wymienione zjawiska całkowicie się wstrzymały. Myślę, że miejsce to jest to powtórnego zbadania. Niewątpliwie zgromadzona jest tam dość silna energia, być może ludzi, którzy faktycznie zginęli w tym miejscu. Więcej możecie zobaczyć na powyższym filmie.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc

SOCIAL MEDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top