Poradzieckie Osiedle Widmo w Czechach!

urbex czechy

Parę dni temu wybraliśmy się na małą wycieczkę do naszych południowych sąsiadów – Czech, aby odkryć ich opuszczone perełki. Jedną z nich okazało się opuszczone osiedle bloków poradzieckich leżące na skraju miasta.

Zobacz film z tego miejsca

YouTube SRC Urbex

Miejsce to powstało w latach 60. XX w. dla wojsk armii czerwonej oraz ich rodzin. Nieopodal osiedla znajdowała się jedna z baz, gdzie stacjonowali żołnierze. Kiedy w 1991 roku nastąpił upadek muru berlińskiego, wojska radzieckie opuściły Czechy, a tym samym również samo osiedle.

Klimat niczym z Prypeci

W momencie kiedy znaleźliśmy się przy opuszczonych blokach poczułem specyficzny klimat niczym wprost z opuszczonego ukraińskiego miasta Prypeć. Martwe budynki porośnięte przez bujną roślinność tworzyły wyjątkową atmosferę. Po wejściu do jednej z klatek schodowych zauważyliśmy, że same mieszkania były niewielkie i proste. Wszystkie posiadały ten sam układ pomieszczeń. Po zwiedzeniu kilku takich klatek schodowych, w końcu udało nam się natrafić na pierwsze artefakty.

urbex czechy

Ciekawe, a równocześnie dziwne było to, że w jednym z budynków na wszystkich piętrach pomieszczenia były oklejone starymi, radzieckimi gazetami głównie z roku 1980. W jednym z pomieszczeń trafiliśmy także na część radzieckiej skrzyni. Miejsce, mimo swojego stanu roztacza wokół siebie ciekawą atmosferę, i powoduje, że odwiedzający może poczuć ten poradziecki klimat.

SPRAWDŹ WIĘCEJ OPUSZCZONYCH MIEJSC

SOCIAL MEDIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top