Nawiedzone Sanatorium w Czechach

nawiedzone sanatorium

Nawiedzone Sanatorium w Czechach to miejsce wyjęte niczym z filmu Silent Hill. Magiczna sceneria otaczająca te obiekty, nocna pora o której tam byliśmy, oraz mgła stworzyły niepowtarzalny klimat! Miejsce okazało się również nawiedzone, a energia paranormalna, która momentami przechodziła przy nas była słyszana na mikrofonie i nie tylko…

Zobacz film z tego miejsca!

Historia Uzdrowiska

Mówiąc o historii tego miejsca należy cofnąć się aż do roku 1640 kiedy to opisano źródła wody leczniczej znajdującej się na tym terenie. Samo powstanie uzdrowiska datuje się na początek XIX wieku, a jego założycielem był Jan Tenczin, od którego imienia wzięła się nazwa miejscowości. Do lat 30. XIX wieku następuje gwałtowny rozwój tego miejsca, by w kolejnych latach wraz ze wzrostem konkurencyjności, straciło na znaczeniu i zainteresowaniu. Lata 50. XIX wieku rzuciły nowe światło i podniosły renomę ośrodka dzięki badaniom leczniczych wpływów wody przez znanego lekarza i eksperta w dziedzinie balneologii Dr. Melion. Okres do lat 20. XX wieku to największy rozkwit sanatorium, i z tego też czasu pochodzi najwięcej zabudowań obiektu. Pierwsza wojna światowa, a także lata po niej miały negatywny wpływ na rozwój tego miejsca. Przed II wojną światową teren ten dostał się w ręce III Rzeszy, a w czasie wojny w zabudowaniach zorganizowano „Hitlerjugend”, a następnie obóz jeniecki dla oficerów. Po wojnie ośrodek został znacjonalizowany i nadal spełniał swoją rolę, jednak już nigdy nie wrócił do dawnej świetności i 1994 roku został oficjalnie zamknięty.

CO ZASTALIŚMY NA MIEJSCU?

Oczywiście do miejsca tego udaliśmy się nocą z wiadomego względu. Sama sceneria w jakiej znajduje się ten obiekt jest niezwykle klimatyczna, zwłaszcza o tak później porze. Las, góry, księżyc niemal w pełni i w dodatku mgła to wszystko sprawiło, że klimat jeszcze bardziej się nam udzielał. Kiedy znaleźliśmy się już pod samymi zabudowaniami byliśmy pod wrażeniem ogromu tego miejsca. Postanowiliśmy zacząć eksplorację od najwyżej położonego z nich, jednak po początkowej ekscytacji pozostało wspomnienie, gdy ujrzeliśmy totalnie zdewastowane wnętrza. Po szybkim rekonesansie udaliśmy się do kolejnych budynków, które również nie zachwycały swoim stanem technicznym, ale nie przyjechaliśmy tutaj podziwiać wyłącznie samych budynków, dlatego przeszliśmy do badania tego miejsca pod kątem zjawisk paranormalnych.

nawiedzone sanatorium

Duchy nadal tu są!

Jeśli chodzi o nawiedzenie tego obiektu, to mimo utrudnionej komunikacji ze względu na język, udało się zarejestrować ciekawe zjawiska. Postanowiliśmy użyć do tego kamery SLS, i byliśmy w szoku kiedy ujrzeliśmy tak wiele postaci wokół nas. Wiarygodności nabiera fakt, że nie było to pojedyncze zdarzenie, a niemal cały obiekt był przepełniony wskazaniami. Zresztą na naszym filmie, który możecie zobaczyć powyżej wszystko jest zarejestrowane. Dajcie znać co sądzicie o tej sytuacji? Może macie swoje spostrzeżenia odnośnie tego zjawiska?

SPRAWDŹ WIĘCEJ OPUSZCZONYCH MIEJSC


ZOBACZ WIĘCEJ

Social Media


Facebook


Twitter


Youtube


Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top