Pałac w Pielgrzymowie – Miejsce, które zachwyca i przeraża.

pałac w pielgrzymowie

Zapraszam Was na relację z wyjątkowego i niezwykłego miejsca, które odwiedziliśmy podczas jednej z naszych ostatnich wypraw. Opuszczony pałac w Pielgrzymowie, o którym mowa powstał w XVIII wieku i był siedzibą wielu rodów. Niestety miejsce to też ma swoją smutną historię, która jest związana z II wojną światową i śmiercią ostatniego właściciela. Co więcej obiekt ten kryje w sobie głębsze tajemnice i zjawiska paranormalne, które są prawdopodonie związane z tymi przykrymi wydarzeniami.

Zobacz film z tego miejsca

Miejsce wielu sekretów i przykrych zdarzeń

Pałac w Pielgrzymowie powstał w swojej obecnej postaci na początku XVIII wieku i był siedzibą wielu szlacheckich i arystokratycznych rodzin. W czasie II wojny światowej obiekt został splądrowany i zdewastowany przez wojska radzieckie.

Po wojnie pałac popadł w ruinę i groziło mu wyburzenie, jednak los dla tego miejsca okazał się łaskawy. W roku 1979 został kupiony przez osobę prywatną, która przeprowadziła gruntowny remont tego miejsca.

Pan Ryszard, który odrestaurował pałac zamieszkał w nim oficjalnie w 2002 roku. Niestety w 2019 roku zmarł i od tego momentu miejsce to jest pozostawione na patwę losu.

pałac w pielgrzymowie
pałac w pielgrzymowie
pałac w pielgrzymowie

Zjawiska paranormalne w opuszczonym pałacu

Co mogę powiedzieć o tym miejscu w kontekście zjawisk paranormalnych?

Udało nam się zarejestrować ciekawe anomalie oraz nawiązać kontakt. Początkowo na parterze obiektu mieliśmy wrażenie, że mamy do czynienia z duchem kobiety. Natomiast na piętrze sytuacja uległa zmianie i mogliśmy usłyszeć głos mężczyzny.

Byt ten reagował również na nasze polecenia, i zbliżył się kilkukrotnie do jednego z naszych urządzeń, które informowało o tym zdarzeniu za pomocą sygnału dźwiękowego. Czy był to dawny właściciel, który z przywiązania nie potrafi opuścić tych murów i zaznać spokoju?

Niewykluczone, jednak mieliśmy za mało informacji, aby to potwierdzić. Nie mamy natomiast wątpliwości, że coś nawiedza te wnętrza i nie potrafi zaznać spokoju.

Nasze wrażenia z wyprawy do pałacu w Pielgrzymowie

Pałac w Pielgrzymowie to miejsce pełne historii, tajemnic i emocji. Odwiedzając go, mieliśmy okazję poczuć atmosferę tego niezwykłego obiektu i nawiązać kontakt z jego duchowymi mieszkańcami.

To była niezapomniana podróż do świata duchów, która na długo pozostanie w naszej pamięci. To miejsce, które zachwyca i przeraża jednocześnie.

Z jednej strony podziwialiśmy jego urok i pozostałości wystroju, z drugiej strony odczuwaliśmy niepokój i lęk przed tym, co się tam kryje. Uważamy, że to miejsce zasługuje na szacunek i ochronę, ponieważ jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń i historii.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda pałac w Pielgrzymowie i co się tam działo, zapraszamy Was do obejrzenia naszego filmu.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc


Kliknij tutaj

Social Media


Facebook


Youtube


Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top