Folwark Konstanzienhof – Zapomniane Miejsce Wśród Pól

Folwark Konstanzienhof

Tajemnicze ruiny folwarku położone przy mało uczęszczanej polnej drodze to cel, który obraliśmy podczas naszej ostatniej wyprawy. Miejsce to znajduje się na totalnym odludziu, a wokół rozciągają się wyłącznie pola przez co całość nabiera wyjątkowego klimatu. Cała ta sceneria, jak i historia samego miejsca sprawiły, że postanowiliśmy przyjrzeć się, jego paranormalnej stronie.

Zobacz film z tego miejsca

https://www.youtube.com/watch?v=go1j2RAbt5o&t=3s

Jak i Kiedy Powstało to miejsce?

Jeśli chodzi o historię samego miejsca to tutaj za wiele nie mam do powiedzenia, ponieważ ilość dostępnych informacji jest znikoma.

Folwark Konstanzienhof został wzniesiony przez Karola Macieja Gabryela von Rudzińskiego prawdopodobnie około XIX wieku. Nazywany był również folwarkiem Konstancji, a przed II Wojną Światową jako Konstantin Hof (Obora).

Dobra te należały do pobliskiego majątku Lubotyń, który także został kupiony przez Karola Macieja Gabryela von Rudzińskiego w 1828 roku.

Kolejnymi właścicielami tych posiadłości byli także:

  • Dr Albin von Rudno-Rudzinski, około 1905 roku,
  • Martin Jüttner, około 1921 roku
  • oraz rodzina Englisch, około 1938 roku.

Budynek mieszkalny, którego ruiny znajdują się tutaj do dnia dzisiejszego został wybudowany na planie prostokąta. Był również podpiwniczony oraz posiadał użytkowe poddasze z lukarnami.

Po zakończeniu II Wojny Światowej w obiekcie zostali zakwaterowani wysiedleńcy, jednak po jakimś czasie ich eksmitowano, a zabudowania folwarku przejął PGR. Na chwilę obecną pozostały wyłącznie ruiny, które już raczej nie zostaną odratowane.

Miejsce tajemniczych zjawisk

Samo miejsce, jak i cała sceneria wokół tworzyły niesamowity klimat, zwłaszcza, że pojawiliśmy się tam po zmroku. Wokół samych ruin rozciągają się wyłącznie pola, a do dawnego folwarku prowadzi zarośnięta polna droga.

Po dawnym budynku mieszkalnym nie zachowało się zbyt wiele, a całe otoczenie jest porośnięte gęstą roślinnością. To nas jednak nie zniechęciło, ponieważ pojawiliśmy się tutaj w konkretnym celu, aby zbadać to miejsce pod kątem zjawisk niewyjaśnionych.

Nie zwlekając przeszliśmy do samego badania i na początku udaliśmy się do ruin budynku. Już na samym wstępie na Ghost Tube zarejestrowaliśmy kilka słów, które jednak nie mówiły nam zbyt wiele.

Postanowiłem przejść do kolejnego kroku i wykorzystać Ghost Tube Seer, na którym mogliśmy ujrzeć postać stojącą w płomieniach. Czy to był jakiś znak z drugiej strony? Czy w miejscu tym doszło do jakiejś tragedii?

Folwark Konstanzienhof

Folwark Konstanzienhof i Drzewo Śmierci

Kolejnym punktem na terenie tego folwarku, przy którym zarejestrowaliśmy ciekawe zjawiska było stare drzewo. Wyglądało na bardzo wiekowe i roztaczało wokół siebie dziwną energię.

Tutaj również udało nam się nawiązać kontakt i to z przynajmniej dwoma bytami. Natomiast na kamerze SLS uchwyciliśmy postać, która zwisała z tego drzewa. Czy to był znak, że ktoś tutaj zginął poprzez powieszenie? Niewykluczone, jednak mieliśmy za mało dowodów, aby to potwierdzić.

Bez wątpienia miejsce to jest nawiedzone, a aura która nam się tam udzieliła na to wskazywała. Co jest powodem tych zjawisk w tym miejscu? Czy doszło tutaj do tragedii, która odcisnęła swój ślad i sprawiła, że miejsce to aktualnie przeklęte?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zapraszam Cię do obejrzenia naszego filmu z tego miejsca. Być może uda Ci się wychwycić coś, co my mogliśmy przegapić? Podziel się tym w komentarzu do tego wpisu.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc


Kliknij tutaj

Social Media


Facebook


Youtube


Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top