Nawiedzony Dwór Na Śląsku

nawiedzony dwór marklowice

Obecnie opuszczony pałac w Marklowicach powstał w 1820 roku. Początkowo zamieszkiwali go właściciele dóbr pszczyńskich, w tym starosta powiatu pszczyńskiego. W latach 1995-1998 był siedzibą niektórych oddziałów gminy. Z czasem został opuszczony i sprzedany prywatnemu właścicielowi, który planował go zrewitalizować pod działalność gospodarczą. Był jednak jeden problem, a mianowicie budynek był zagrożony zniszczeniami spowodowanymi przez szkody górnicze. Kompania Węglowa nie chcąc się narażać na koszty odszkodowań postanowiła odkupić pałac, aby po prostu stał i niszczał.

Zobacz film z tego miejsca

Do miejsca tego postanowiliśmy się udać drugi raz, jednak tym razem skupiając się gównie na zbadaniu go pod kątem zjawisk paranormalnych. Sam opuszczony pałac zwłaszcza po zmroku sprawia dość mroczne wrażenie, a kiedy do całości dodamy jeszcze to co zarejestrowaliśmy w jego wnętrzach, można powiedzieć, że obiekt jest nawiedzony.

Co robi duch dziecka w opuszczonym dworze?

Będą już w środku bez zbędnego przedłużania przeszliśmy od razu do badania. Eksplorację rozpoczęliśmy od parteru, jednak tutaj póki co nie udało nam się zarejestrować nic odbiegającego od normy. Sytuacja się zmieniła, gdy udaliśmy się do piwnic nawiedzonego dworu. Ewidentnie była tam z nami jakaś energia, która nas nie chciała w tym miejscu, a przynajmniej tak wynikało ze słów, które padały z Ghost Tube. W dodatku Paweł badając wnętrza kamerą SLS, zarejestrował kilka anomalii, jednak w tym wypadku nie mogliśmy wykluczyć błędów, gdyż było tam kilka miejsc, które przypominały ludzkie sylwetki.

nawiedzony dwór
Jedno z pomieszczeń w piwnicy

Kiedy dotarliśmy na kolejne piętro budynku, w jednym z pomieszczeń na poddaszu udało się zarejestrować postać dziecka, a rozmiary sylwetki, którą udało się zmapować ewidentnie na to wskazywały. I tutaj przychodzi pytanie? Co robiłby duch dziecka w takim miejscu? Z historii budynku nie jesteśmy w stanie wywnioskować nic, co by pokrywało się z tym co nagraliśmy. Niewykluczone, że w miejscu tym doszło do jakichś tragicznych wydarzeń, które zostały po prostu zatuszowane.

nawiedzony dwór
Parter nawiedzonego dworu

Jeśli nie widziałeś jeszcze naszego filmu z tej wyprawy, to zobacz koniecznie i daj znać co sądzisz o tej sytuacji. Być może ktoś z Was będzie miał jakąś ciekawą sugestię odnośnie tego co zarejestrowaliśmy, a jeśli tak to zapraszam do zostawienia komentarza.

ZOBACZ WIĘCEJ NAWIEDZONYCH MIEJSC


ZOBACZ WIĘCEJ

Social Media


Facebook


Twitter


Youtube


Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top