Opuszczony szpital w Zabrzu

opuszczone miejsca

Budynek szpitala miejskiego w Zabrzu funkcjonował prawdopodobnie do 2005 roku. Oficjalnie placówka została zamknięta ze względu na reformę służby zdrowia, a nieoficjalnie ktoś miał w tym interes, aby zamknąć szpital i przenieść go do innego obiektu. Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad prawdziwością tych informacji, a na tym jakie wrażenie zrobił na nas ten opuszczony budynek.

ZOBACZ FILM

YouTube SRC Urbex

Przez wiele lat, a konkretnie od początku zamknięcia obiekt był chroniony, a wstęp na jego teren był utrudniony, jeśli nie powiedzieć niemożliwy. Od 2005 roku budynek opuszczonego szpitala był w posiadaniu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, co niebawem miało ulec zmianie, a przynajmniej takie nadzieje miał obecny właściciel, próbując bezskutecznie zbyć nieruchomość. Wspomniany Śląski Uniwersytet Medyczny miał również wielkie plany względem obiektu. Miała w nim powstać m.in. klinika stomatologiczna i oddział ginekologiczny, ale jak widać nic z tego nie wyszło.

W listopadzie 2021 roku ochrona obiektu została zdjęta, a co za tym idzie wstęp do obiektu okazał się możliwy. My jednak dowiedzieliśmy się o tym fakcie w marcu tego roku, i nie czekając długo postanowiliśmy się tam wybrać. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że budynek jest przeznaczony do rozbiórki stąd taka decyzja aby przestać go chronić.

Zdążyliśmy w ostatnim momencie

W ostatnim czasie obiekt zyskał na popularności nie tylko w świecie eksploratorów opuszczonych miejsc, ale również wszelkiej maści wandali czy złomiarzy. Ci ostatni podczas naszej wizyty ciężko pracowali w tym budynku, co można usłyszeć również na powyższym filmie. Nam jednak udało się zarejestrować kilka ciekawych pozostałości m.in. lampy operacyjne, czy stoły do przeprowadzania sekcji zwłok, oraz szczątkowe wyposażenie dawnego szpitala.

opuszczony szpital zabrze

Czy w szpitalu straszy?

Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie sprawdzili tego miejsca również pod kątem zjawisk paranormalnych. A opuszczony szpital nadaje się do tego idealnie, tym bardziej że trafiliśmy na wcześniejsze relacje kilku osób, które twierdziły, że w miejscu tym dzieje się coś dziwnego, coś czego do końca nie potrafili wyjaśnić. Nie będę w tym miejscu rozpisywał się konkretnie o sytuacjach, które nas tam spotkały ponieważ wszystko możecie zobaczyć i usłyszeć na filmie powyżej. Niezidentyfikowane kroki na ostatnim piętrze szpitala, dziwne zjawisko w prosektorium to tylko część tego co nas tam spotkało. Nie mamy skrupułów, aby uznać że miejsce to jest nawiedzone, biorąc pod uwagę rolę jaką odgrywało w przeszłości.

ZOBACZ WIECĘJ OPUSZCZONYCH MIEJSC

Zobacz więcej

SOCIAL MEDIA

Facebook Youtube Instagram

1 komentarz

 1. Excellent blog here! Also your site lots up fast!
  What host are you the use of? Can I get your associate link for your host?

  I wish my web site loaded up as fast as yours lol

 2. Greetings! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?
  My web site looks weird when viewing from my iphone 4. I’m trying to find a
  theme or plugin that might be able to fix this issue. If you have any suggestions, please share.

  With thanks! You can see similar: dobry sklep and here najlepszy sklep

  1. Hello!

   Thank you for reaching out with your question. I primarily create my posts using the Gutenberg editor in WordPress, which is designed to be responsive and mobile-friendly. If your website is looking odd on your iPhone 4, I would suggest checking if your current theme is fully responsive. Many modern WordPress themes are crafted to adapt to various screen sizes, ensuring that your site looks great on all devices.

   Additionally, you might want to look for plugins that can help improve mobile responsiveness. 'WPtouch’ is a popular plugin that automatically adds a simple and elegant mobile theme for mobile visitors to your WordPress website. However, the best approach is usually to choose a responsive theme that won’t require additional plugins to work well on mobile devices.

   If you’re already using a responsive theme, then the issue might be with certain elements or custom CSS that are not optimized for mobile screens. In that case, adjusting those elements or using a mobile-specific CSS might be the solution.

   I hope this helps, and if you have any more questions, feel free to ask!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top