Martwy szpital z prądem w centrum miasta.

opuszczony szpital z prądem

Jest to już kolejny szpital do którego udaliśmy się w ostatnim czasie i który nas bardzo zaskoczył. Budynek, mimo że już wiele lat stoi opuszczony to nadal w nim jest prąd. Zachowało się także kilka szpitalnych artefaktów, które budowały mroczny klimat tego miejsca. Oczywiście nie obyło się również bez sytuacji paranormalnych, które spotykały nas tam na każdym kroku.

Zobacz film z tego miejsca!

YouTube SRC Urbex

Budynki szpitala powstały pod koniec XIX wieku. Wewnątrz obiektu zlokalizowany był oddział zakaźny, który jest powodem współczesnych plotek okolicznych mieszkańców, jakoby to miejsce miało być nawiedzone. Wyszukując artykuły na temat tego miejsca również trafiliśmy na podobną informację o rzekomym nawiedzeniu obiektu. Budynek stoi pusty prawdopodobnie od 2019 roku i do tego czasu nie znalazł nabywcy. Wiele osób twierdzi że jest to spowodowane tym, że w budynku mieścił się oddział zakaźny, natomiast ja sądzę że potencjalnych nabywców odstrasza cena na jaką został wyceniony opuszczony szpital.

Co nas spotkało w tym miejscu?

Dostanie się do wnętrza obiektu okazało się dość skomplikowane, ze względu na jego położenie w centrum miasta. Po kilkunastu minutach w końcu udało nam się wejść do budynku, który już na samym początku zrobił na nas duże wrażenie. Po wejściu na piętro trafiliśmy na pierwsze przedmioty, które pozostały po dawnym szpitalu. Okazało się również, że w obiekcie jest prąd, a przynajmniej było go słychać.

Czuliśmy się odrobinę niepewnie ponieważ miejsce to jest mało znane w środowisku eksploratorów i nie tylko. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać po tym budynku oraz co możemy tam spotkać. Również jego położenie działało na naszą niekorzyść, ponieważ byliśmy tam nocą i byliśmy zmuszeni używać latarek, które były doskonale widoczne z zewnątrz.

Czy w tym miejscu straszy?

Początkowo ciężko było nam określić czy budynek ten rzeczywiście jest nawiedzony. Nasze badania utrudniało to, że w obiekcie tym nadal był prąd. Powodowało to, że miernik pola elektromagnetycznego nie nadawał się w tym miejscu do użytku, ponieważ wartości które wskazywał były sfałszowane prawdopodobnie przez wyżej wymieniony prąd. Także postanowiłem zrezygnować z tego sposobu, i skupiliśmy się na przeprowadzaniu sesji za pomocą dyktafonu oraz przy użyciu aplikacji Ghost Tube.

Tym razem wyniki naszego śledztwa były zadowalające, ponieważ zarejestrowaliśmy słowa, które zbyt precyzyjnie nawiązywały do tego miejsca i jego przeznaczenia w przeszłości. W miarę trwania naszej eksploracji czuliśmy się coraz bardziej dziwnie. Co mam na myśli mówiąc bardziej dziwnie? Poczucie obserwacji, mimo że w budynku byliśmy sami oraz poczucie obecności kogoś lub czegoś.

Po wnioskach jakie wyciągnęliśmy z naszego badania sugerujemy, że skontaktowaliśmy się z dawnym pacjentem, który zmarł na zawał serca w tym szpitalu. Więcej o tym miejscu możesz dowiedzieć się z naszego filmu, który znajduje się powyżej.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc!

Social media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top