Opuszczony Szpital w Legnicy – Duchy Zmarłych Tu Są!

opuszczony szpital w legnicy

Opuszczony szpital w Legnicy to miejsce, które przyciąga wielu poszukiwaczy sensacji i miłośników tajemnic. To opuszczony kompleks szpitalny, który kryje w sobie wiele historii i legend. Czy chcielibyście się tam wybrać? Jeśli tak, to zapraszamy Was na wirtualną wycieczkę po tym niezwykłym i przerażającym obiekcie.

ZOBACZ FILM Z TEGO MIEJSCA

Historia Opuszczonego szpitala w Legnicy

Opuszczony szpital w Legnicy to poradziecki szpital wojskowy, który znajduje się w Lasku Złotoryjskim na skraju miasta. Został wybudowany przez Niemców w 1929 roku i służył do leczenia rannych żołnierzy Wermachtu podczas II wojny światowej. Po wojnie budynek przejęła Armia Czerwona i stacjonowało tam Dowództwo Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Sowieci opuścili szpital dopiero w 1993 roku, a następnie przeszedł on w ręce Zabużan – ludności wysiedlonej z terenów dawnych polskich Kresów Wschodnich.

Od tamtej pory opuszczony szpital w Legnicy popada w ruinę i niszczeje na oczach. Nie ma tam już nic z dawnego wyposażenia i atmosfery. Wszystko zostało splądrowane, zdemolowane lub zniszczone przez pożar. Pozostały tylko puste korytarze, sale i piwnice, które budzą grozę i niepokój.

opuszczony szpital w Legnicy

Co Nawiedza to opuszczone miejsce?

Po naszej wyprawie do tego miejsca i zbadaniu go pod kątem zjawisk paranormalnych nie mamy wątpliwości, że miejsce to jest nawiedzone. Kiedy weszliśmy na teren tego opuszczonego, ogromnego kompleksu udaliśmy się od razu do dawnej kaplicy szpitalnej oraz prosektorium i to był strzał w dziesiątkę! Nie musieliśmy długo czekać na efekty i już od pierwszych minut coś dawało nam znać o sobie. Po dłuższym badaniu udało się ustalić, że jest to duch kobiety, który modli się bądź ubolewa w dawnej kaplicy. Za kim? Tego niestety nie udało nam się już ustalić.

opuszczony szpital w legnicy
Screen z filmu na którym widać wygenerowany obraz kobiety

Kolejnym miejscem, które okazało się bogate w zjawiska paranormalne, był główny gmach szpitala. Tutaj z kolei udało się zarejestrować głosy, które prosiły nas, abyśmy opuścili to miejsce. Osobiście nie odczułem, aby to coś było do nas wrogo nastawione, raczej próbowało nas ostrzec przed jakimś niebezpieczeństwem. Przed kim, lub przed czym? Tego Wam nie powiem ponieważ postanowiliśmy opuścić teren tego szpitala. To co udało nam się tam zarejestrować jest wystarczające do tego, aby stwierdzić, że to miejsce jest nawiedzone.

Nawiedzony szpital w Legnicy jest bowiem nie tylko straszny, ale też niebezpieczny. Nie wiadomo, co może się tam wydarzyć lub kto może się tam znaleźć. Dlatego jeśli macie ochotę na taką przygodę, to radzę Wam zabrać ze sobą kogoś zaufanego i nie zapomnieć o latarkach i czymś do samoobrony.

Sprawdź więcej nawiedzonych miejsc


Zobacz więcej

Social Media


Facebook


Youtube


Instagram

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top