Spustoszała szkoła w Ligocie Dolnej – Duch kobiety nawiedza jej wnętrze!

Ruiny Szkoły Lotniczej w Ligocie Dolnej .Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co kryje się za opuszczonymi budynkami, które widzicie podczas podróży? Czy interesuje Was historia i losy ludzi, którzy tam żyli i pracowali? Jeśli tak, to zapraszamy Was do śledzenia naszych przygód związanych z urbexem – eksploracją miejskich ruin. Opowiemy Wam o wizycie w dawnej szkole lotniczej w Ligocie Dolnej ponieważ kryje ona wiele tajemnic oraz zaskakujących historii.

Zobacz film z tego miejsca

Historia szkoły lotniczej w Ligocie Dolnej

Budynki, do których udaliśmy się tym razem mają bardzo bogatą historię. W latach 20. XX wieku w Ligocie Dolnej powstała szkoła lotnicza, która właśnie mieściła się we wspominanych budynkach. W latach 30. szkoła została przejęta przez nazistowskie organizacje lotnicze i służyła do szkolenia kadr dla Luftwaffe. Ciekawostką, a równocześnie zaskoczeniem może być fakt, że właśnie z tego miejsca 1 września 1939 roku wystartowały bombowce . Zbombardowały one Wieluń rozpoczynając tym samym II wojnę światową.

Po wojnie szkoła wznowiła działalność jako Cywilna Szkoła Pilotów i Mechaników. Następnie jako Szkoła Szybowcowa, która wykształciła wielu znanych lotników. Szkoła zakończyła działalność w 1961 roku i obecnie po niej pozostał tylko stary drewniany hangar i izba pamięci. Po likwidacji szkoły lotniczej w 1961 roku, budynki szkoły zostały przejęte przez państwową firmę handlową pewex . Pomieszczenia wykorzystano jako magazyny i biura. Obecnie obiekty stoją opuszczone i zapomniane ponieważ nikt nie wykorzystuje tej powierzchni.

Co zobaczyliśmy i co przeżyliśmy?

Ruiny Szkoły Lotniczej w Ligocie Dolnej. Na miejsce dojechaliśmy po zmroku i zaparkowaliśmy na poboczu mało uczęszczanej wiejskiej drogi. Następnie przeszliśmy przez stare ogrodzenie otaczające teren szkoły. Teren okazał się niezwykle zarośnięty, przez co na pierwszy rzut oka nie dostrzegliśmy głównych budynków. Po przejściu kilkudziesięciu kroków zaczęły się ujawniać pierwsze zabudowania. Nie zwlekając zbyt długo znaleźliśmy wejście i czym prędzej weszliśmy do wnętrza opuszczonej szkoły. Sam budynek był dość ciekawy pod względem architektury, jednak w środku nie zachowało się zbyt wiele przedmiotów. W części magazynowej trafiliśmy na starą skrzynię z rosyjskimi napisami oraz pozostałości po starych książkach.

Ruiny Szkoły Lotniczej w Ligocie Dolnej

Tajemnicze ślady i duch kobiety.

Spustoszała szkoła w Ligocie Dolnej – w trakcie jej eksploracji usłyszeliśmy odgłosy wokół budynku zbliżone do kroków. Byliśmy pewni, że nam się wydawało . Do czasu… Kiedy wróciliśmy do głównej części obiektu i przygotowywaliśmy się żeby rozpocząć badania Mariusz nas poinformował o dziwnych mokrych śladach stóp. Znajdowały się przy wejściu głównym do obiektu.Najdziwniejsze jest to , że wyglądały na świeże ponieważ nie widzieliśmy ich wcześniej . Powiem szczerze, że wszystkich nas przeraził ten widok ponieważ nie wiedzieliśmy co o tym myśleć . Sprawdziliśmy cały obiekt i nie znaleźliśmy nikogo, kto mógłby zostawić te ślady.

Co udało nam się zajerestrować ?

Podczas eksploracji opuszczonych murów dawnej szkoły lotniczej gdy używaliśmy aplikacji Ghosttube padło kilka wyrazów które ciężko było przypisać do konkretnego zadanego przez Nas pytania . W momencie w którym przechodziliśmy korytarzem padła niecodzienna wypowiedź przez aplikacje taka jak „Szukam Bolca”. Nie ukrywam , że w tamtym momencie byliśmy w szoku jak i trochę nas to rozbawiło ponieważ nigdy wcześniej nie znaleźliśmy się w takiej sytuacji. Ghosttube seer jako kolejan aplikacja z tej serii wygenerowala nam obraz wilka co można powiązać z obrazem na czapce u jednego z czlonków ekipy.Ale dlaczego miałby się pojawić ? Z Filmz tego miejsca jest juz na kanale , do którego link znajduje się powyżej.Zostaw po sobie łapkę w górę jeśli materiał ci sie spodobał i komentarz jeśli masz jakieś spostrzeżenia odnośnie odcinka . Gdy nie subskrybujesz kanału ale zamieszczane na nim treści są w kręgu twoich zainteresowań zostaw dzwoneczek by oglądąć więcej udostępnianych przez Nas materiałów.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc


Kliknij tutaj

Social Media


Facebook


Youtube


Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top