Opuszczony Dom z Samochodami

opuszczony dom na wsi

Kolejny opuszczony dom, który znalazł się na naszej urbexowej mapie. Miejsce, które nas zaskoczyło ilością przedmiotów, jakie w nim pozostały w tym wrakami samochodów.

ZOBACZ FILM Z TEGO MIEJSCA

Opuszczony w Święta?

Po dotarciu na miejsce naszą uwagę przykuły wraki samochodów, które znajdują się w otoczeniu tego domu. Sam opuszczony dom położony jest na skraju wsi co powodowało lekkie uczucie grozy, zwłaszcza, że byliśmy tam nocą, jak zwykle zresztą. Po wejściu do środka domu, uderzyła nas ilość przedmiotów, które w nim pozostały. Wnętrze domu wyglądało tak, jakby obiekt został opuszczony nagle. Już na wstępie można było dostrzec sporo przedmiotów związanych z religią, ale nie tylko. Po wejściu do kolejnych pomieszczeń zauważyliśmy, że w domu pozostało sporo świątecznych ozdób, co dawało dużo do myślenia.

Nasuwało się wiele pytań odnośnie opuszczenia tego domu. Dlaczego ktoś należycie nie zadbał o zabezpieczenie prywatnych rzeczy, w tym zdjęć rodzinnych, czy korespondencji? Dlaczego w domu tym pozostało tak wiele ozdób bożonarodzeniowych? Czy mieszkańcy opuścili ten dom właśnie w tym okresie?

opuszczony dom na wsi

Spadek powodem opuszczenia?

W jednym z pomieszczeń trafiliśmy na sporo korespondencji, które rzuciły trochę światła na nasze pytania. Znaleźliśmy sporo nieuregulowanych rachunków za prąd, oraz informację o odłączeniu prądu. Kolejne dokumenty odkrywały coraz to nowe karty, okazało się że właściciel odziedziczył spory majątek, który jak się domyśliliśmy mógł nic powodem opuszczenia domu.

Im wyżej tym ciekawiej

Po przejrzeniu całego parteru, który składał się z dwóch pokoi i kuchni, przyszedł czas na piętro. Schody, które prowadziły na górę różniły się od reszty domu, były jakby… nowsze? Jednak po zrobieniu pierwszego kroku poczuliśmy, że coś jest nie tak. Mieliśmy pewne obawy, co do wytrzymałości tych schodów, tym bardziej że w całości były drewniane. Pokonując kolejne stopnie, skrzypienie coraz bardziej się potęgowało przez co mieliśmy obawy, czy aby konstrukcja się nagle nie zawali. Udało się , schody wytrzymały a my znaleźliśmy się na piętrze, i już było widać że będzie bardziej ciekawie niż na dole. Opuszczony dom odkrywał przed sobą coraz więcej tajemnic.

opuszczony dom na wsi

Więcej Świątecznego Klimatu

Na piętrze trafiliśmy na jeszcze więcej przedmiotów związanych z religią i świętami, a w jedym z pokoi stała nawet choinka, oraz stół, który wyglądał jakby był nakryty do wieczerzy wigilijnej. Poza tym w całym domu było sporo starych telewizorów.

Czy ten opuszczony dom jest nawiedzony?

Korzystając z okazji, jak zwykle zresztą, postanowiliśmy przeprowadzić w tym miejscu małe badanie pod kątem występowania zjawisk paranormalnych. Użyliśmy do tego miernika pola elektromagnetycznego, oraz dyktafonu . Na piętrze nie odczuliśmy nic nadzwyczajnego, a urządzenie nie wskazywało żadnego pola, także postanowiliśmy sprawdzić parter . I tutaj już na wstępie małe zaskoczenie. W przedpokoju miernik wskazał nam występowanie pola elektromagnetycznego, jednak trwało to niemal sekundę. Postanowiliśmy pójść dalej w inną część domu, i tutaj kolejne zaskoczenie, miernik zaczął reagować ale już nie na sekundę, dlatego też postanowiłem w tym miejscu przeprowadzić sesje evp za pomocą dyktafonu.

Sesja EVP i wnioski

Podczas przeprowadzania sesji nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, jednak kiedy odsłuchaliśmy nagranie doznaliśmy szoku. Na dyktafonie udało się zarejestrować głośne pukanie, jakby o drzwi, nie potrafimy tego wyjaśnić, ponieważ nikt z nas nie wykonywał żadnego ruchu. Całość możecie zobaczyć w filmie, który nagraliśmy z tego miejsca.

W domu tym ewidentnie występuje jakaś energia, jednak jest dość słaba aby się bardziej zamanifestować. Nie mamy pojęcia czy ten opuszczony dom skrywa jakąś tragedię, ponieważ nie znaleźliśmy więcej informacji w tym temacie. Całe to miejsce z jednej strony ciekawe, a drugiej dziwne postawiło nam wiele pytań bez odpowiedzi. Może Wam uda się czegoś więcej dopatrzyć w nagraniu z tego opuszczonego domu , jeśli tak to podzielcie się tym w komentarzu. Może macie inne teorie odnośnie tego miejsca? Dajcie znać

Opuszczone domy, jak i każdy inny budynek mogą skrywać różne zagrożenia, dlatego pamiętaj, planując swój urbex, aby brać pod uwagę te czynniki.

ZOBACZ WIĘCEJ OPUSZCZONYCH MIEJSC

ZOBACZ WIĘCEJ

ODWIEDŹ NAS RÓWNIEŻ W SOCIAL MEDIACH

Facebook Youtube Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top