Opuszczony Dom Upiora. Miejsce złej energii

opuszczony dom opolskie

Opuszczony Dom, wydawałoby się jakich wiele, jednak nie w tym przypadku. Kiedy pierwszy raz stanąłem przed jego drzwiami, poczułem niezwykłą aurę miejsca. Mimo że ściany były popękane i pokryte bluszczem, a okna zbite, dom emanował tajemniczością.

Pozostawał w ukryciu

Miejsce to wielokrotnie mijaliśmy, jednak wcześniej go nie dostrzegaliśmy, i to nie ze względu na swe położenie, bo budynek znajduje się zaraz przy dość ruchliwej drodze, a ze względu na roślinność, która gęsto porasta otoczenie domu i dobrze go maskuje.

Pewnie niektórzy z Was zadają sobie teraz pytanie w jaki sposób trafiliśmy na to miejsce? Odpowiedź jest prosta, tak jak na większość budynków, poprzez mapy google. Rzadko się zdarza, że dostajemy tego typu miejsca od ludzi .

Wracając do historii domu, pewnego dnia przeszukiwałem mapy, aby znaleźć nowe miejsce do eksploracji , bywa tak, że tereny które już odwiedziliśmy, czasami przeglądam kolejny raz, bo wielokrotnie zdarzało się że wpadało coś nowego. I tak było w przypadku tego opuszczonego domu

Opuszczony Dom . Podejście pierwsze

Pewnego niedzielnego wieczoru postanowiliśmy się wybrać na urbex w okoliczne tereny. Dom ten nie znajduje się daleko od Raciborza, więc stwierdziliśmy że to sprawdzimy . W towarzystwie Kuby, który również prowadzi kanał na YouTube pod nazwą Jacob Urbex, oraz drugiego kumpla zrobiliśmy podejście do tego domu.

Początkowo byliśmy pewni, że nie uda nam się dostać do środka. Miejsce było tak porosłe, że ciężko było cokolwiek dostrzec przez te chaszcze, a co dopiero przejść. Po kilkukrotnym obejściu domu wokół, postanowiliśmy jednak spróbować.

Po przekroczeniu ogrodzenia było tylko coraz gorzej ,w dodatku ciemność, bo jak już niektórzy pewnie wiecie eksplorujemy głównie nocą, powodowała że wszystko było bardziej mroczne.

I w pewnym momencie to poczułem

Zbliżając się do tego domu nagle poczułem jakby coś mnie blokowało, tak jakby coś nie chciało tam naszej obecności. W dodatku dopadła mnie uporczywa myśl, że w domu tym możemy trafić na zwłoki. Pierwszy raz spotkało mnie coś takiego, i nie mogłem wytłumaczyć tego stanu rzeczy, jednak mimo to przemogliśmy się i weszliśmy do środka.

Tutaj zła atmosfera uderzyła nas ze zdwojoną siłą, w dodatku na samym wejściu trafiliśmy na lalkę, która sprawiła szybsze bicie serca. Wiem, że to tylko lalka ale w tym miejscu prezentowała się przerażająco.

opuszczony dom opolskie

Czy w tym miejscu doszło do tragedii?

Pierwsze na co zwróciliśmy uwagę, to sam dom, który nie wyglądał jak większość opuszczonych domów, czyli starych i wiekowych, był to bardziej nowoczesny budynek.

Sam środek wyglądał tak jakby przeszło przez niego torando . Z wielu rzeczy osobistych, które tam pozostały większość walała się na ziemi. Był to znak, że do akcji musieli wkroczyć szabrownicy, którzy pokradli co cenniejsze rzeczy.

Dużo zabawek wskazywało na to, że w domu tym były dzieci. Po ilości ozdób bożonarodzeniowych, które były niemal wszędzie, mogliśmy wysnuć wniosek , że dom ten był opuszczony w okolicy świąt.

opuszczony dom opolskie

Zastanawia nas fakt, dlaczego dom został opuszczony w popłochu, nagle? Dlaczego mieszkańcy nie zadbali o zabezpieczenie swoich rzeczy osobistych? I dlaczego z samym domem nikt nic nie robi przez tyle lat, mimo że jest w dobrym stanie?

Postanowiliśmy zakończyć tą eksplorację, ponieważ wszyscy zaczęli się czuć jakoś słabo, ale to nie koniec odwiedziń w tym miejscu. Wiedziałem, że tam wrócę

Opuszczony Dom. Podejście drugie i śledztwo paranormalne

Miejsce nie pozwalało o sobie zapomnieć, i wiedziałem że muszę tam wrócić, aby zbadać je pod kątem paranormalnym.

Umówiliśmy się wspólnie z Pawłem, który także prowadzi swój kanał na YouTube – Urbex Forgotten By Time , i razem udaliśmy się do tego domu. Po małym rekonesansie obiektu, przeszliśmy do działania.

Nie spodziewaliśmy się tego, co się wydarzy

Czułem, że w tym miejscu coś jest, i byłem pewny że uda nam się coś zarejestrować, jednak to co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania.

Po uruchomieniu miernika pola elektromagnetycznego K2 – ( link do produktu ) zamurowało nas. Wartość wskazywała dość wysokie pole , które w dodatku było jednostajne . W budynku brak elektryczności, a na zewnątrz nie zauważyliśmy żadnych linii wysokiego napięcia, więc odrazu mogliśmy wykluczyć te czynniki.

Wartość ta skupiała się w dwóch pomieszczeniach, jednak tylko w miejscach, gdzie były bardziej osobiste rzeczy, takie jak albumy ze zdjęciami rodzinnymi. Czuć było, że miejsce jest przesiąknięte emocjami, nie do końca dobrymi .

Kolejna anomalia zdarzyła się, kiedy postanowiliśmy się udać w inną część domu. Przy wychodzeniu z pomieszczenia wspólnie z Pawłem usłyszeliśmy głos, który zresztą został zarejestrowany na filmie, który możecie zobaczyć powyżej. Byliśmy coraz bardziej przerażeni, a nie ukrywając rzadko mi się to zdarza w takim stopniu . Kolejne pomieszczenia obiektu, jednak nas nie zaskoczyły jeśli chodzi o zjawiska paranormalne. To coś co tam ewidentnie się gnieździ, skupia się na dwóch pokojach, z których jeden wygląda na dziecięcy.

Zagadka ze strychem

Nurtuje nas jeszcze jedno pytanie odnośnie tego domu. Z zewnątrz widać, że budynek posiada poddasze lub strych, widać w oknie jakby suszące się ubrania, a problem jest taki, że nie można się tam dostać. Dostaliśmy informację, jakoby na zewnątrz miały się znajdować schody, jednak my nic nie dostrzegliśmy. Do głowy przychodzi myśl, że ktoś może się tam ukrywać, lub mieszkać, biorąc pod uwagę widok w oknie, i ubrania.

Podzielcie się swoją opinią i spostrzeżeniami o tym domu, może Wam przyjdzie do głowy pomysł, co mogło się tam wydarzyć?

Zobacz więcej opuszczonych miejsc

1 komentarz

  1. Witam
    Dlaczego pomimo złej energii wyczuwalnej w tym domu tak bardzo ciągnie Was , żeby odwiedzić to miejsce jeszcze raz? Coś tam jest dziwnego

  2. Agnieszka Wojna

    Oglądałam film, było naprawdę grubo 😱….nawet przy oglądaniu filmu dało się wyczuć dziwną atmosferę tego miejsca. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top