Opuszczony dom z tragedią w tle

Opuszczony dom, a raczej można powiedzieć kamienica, zważywszy na gabaryty budynku, była świadkiem makabryczej tragedii.

W poszukiwaniu kolejnego miejsca na URBEX

Szukając kolejnego miejsca do eksploracji, natknęliśmy się w sieci właśnie na ten obiekt. Jakiś czas temu portale internetowe rozpisywały się na temat tragedii jaka miała miejsce w tym budynku. W 2019 roku wybuchł tam pożar, w którym zginął człowiek, prawdopodobnie bezdomny. Właśnie historia miała tutaj kluczowe znaczenie i sprawiła, że postanowiliśmy się tam wybrać.

opuszczony dom
Opuszczony dom . Spalone pomieszczenie

Sam budynek ciężko dostrzec na pierwszy rzut oka, ponieważ wokół znajdują się inne domy mieszkalne, które częściowo ograniczają widoczność. Kiedy już dotarliśmy pod sam obiekt, okazało się że przypomina bardziej kamienicę.

Ślady po pożarze i dziwna aura wewnątrz

Kiedy weszliśmy do środka, odrazu można dostrzeć ślady po pożarze, który wybuchł na parterze budynku. Z tego co udało nam się ustalić sprawcą pożaru był sam bezdomny, który próbował się ogrzać. Być może pod wpływem upojenia alkoholowego, zasnął w jednym z foteli, i nie zdążył się ewakuować kiedy zauważył, że ogień zajął już część pomieszczenia. Jego spalone zwłoki znaleziono właśnie w fotelu podczas akcji gaśniczej.

opuszczony dom
Opuszczony dom . Spalone wnętrze

Nie ciężko było zauważyć pomieszczenie, gdzie rozpętał się ten pożar. Kompletnie spalone wnętrze wraz z całym wyposażeniem, i resztki fotela w którym prawdopodonie znaleziono zwęglone zwłoki. Pozostałe pomieszenia również uległy częściowemu spaleniu, a całość tworzyła naprawdę mroczny klimat. Wyższe piętra budynku były ewidentnie w lepszym stanie, ponieważ pożar tam nie dotarł.

Klimat robił się coraz gęstszy

opuszczony dom
Opuszczony dom . Pozostałości kuchni

Początkowo atmosfera, która tam panowała była zupełnie normalna. Zwykły pustostan, w którym zbyt wiele się nie zachowało. Same spalone wnętrza tworzyły swoisty klimat, jednak to by było na tyle, a przynajmniej do czasu. Kiedy postanowiliśmy się ewakuować, poczuliśmy, że coś jest jednak nie tak. Na nasze polecenie ” Czy nie chcesz nas tutaj?” , rozległo się szczekanie psa. W dodatku po chwili pojawił się samochód, który zatrzymał się przy budynku. W tym momencie postanowiliśmy już na dobre oddalić się z tego miejsca.

ZOBACZ FILM

Artykuł o zdarzeniu

ZOBACZ WIĘCEJ MIEJSC

1 komentarz

  1. Wow, wonderful blog structure! How long have you been blogging for? you made blogging glance easy. The total glance of your web site is magnificent, let alone the content material!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top