Opuszczona Jednostka Wojskowa – Duch Żołnierza

nawiedzona jednostka wojskowa

Opuszczona Jednostka Wojskowa – Kiedy słyszymy o nawiedzonych miejscach, zwykle na myśl przychodzą zamki, pałace lub opuszczone szpitale. W tym wypadku sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ mamy do czynienia z opuszczoną jednostką wojskową w Kędzierzynie-Koźlu. To co udało nam się zarejestrować wewnątrz oraz to co słyszeliśmy podczas naszej eksploracji nie pozostawiają złudzeń na to, że miejsce to jest nawiedzone.

Zobacz film z tego miejsca

Od elity do ruiny – historia opuszczonej jednostki wojskowej w Kędzierzynie-Koźlu

Budynki opuszczonej jednostki wojskowej w Kędzierzynie-Koźlu powstały w 1936 roku. Kompleks składał się z pięciu dwupiętrowych bloków koszarowych, dwóch stołówek, hali sportowej, domu dowódcy, oraz licznych magazynów, garaży i obiektów pomocniczych. Do II wojny światowej kompleks był przeznaczony dla Wehrmachtu.

Po II wojnie światowej stacjonowały tu jednostki Wojska Polskiego, głównie artylerii (przejściowo także wojska Armii Czerwonej). Los obiektu przypieczętowała powódź tysiąclecia, która nawiedziła te rejony w 1997 roku. Natomiast same obiekty zostały opuszczone w 1998 roku i od tego czasu niszczeją.

opuszczona jednostka wojskowa

Duch żołnierza w opuszczonej jednostce Wojskowej?

Opuszczona jednostka wojskowa – Duch żołnierza? Nasza eksploracja w tym miejscu od początku nie przebiegała spokojnie. Tamtego wieczoru zerwał się bardzo silny wiatr, który utrudniał nam śledztwo paranormalne. Powiem szczerze, że początkowo mnie to zniechęciło, jednak kiedy udaliśmy się do drugiego budynku, sytuacja uległa zmianie. I nie mówię tutaj oczywiście o wietrze, który nadal był dość silny, a o tym co udało nam się zarejestrować. Na Ghost Tube padało dość sporo odpowiedzi na nasze pytania, w dodatku pasujących do obecnej sytuacji. Najlepsze jednak było dopiero przed nami. W momencie kiedy postanowiłem przeprowadzić sesję EVP udało nam się zarejestrować szept. Bez wątpienia mieliśmy w tamtym momencie do czynienia ze zjawiskiem paranormalnym. Biorąc pod uwagę miejsce, w którym byliśmy sądzę, że mogliśmy mieć do czynienia z duchem żołnierza.

Opuszczona Jednostka Wojskowa – to miejsce jest nawiedzone!

Niestety na chwilę obecną mamy zbyt mało dowodów, aby jednoznacznie stwierdzić z czym mieliśmy do czynienia. Jeżeli chodzi o ducha żołnierza, to jest to tylko moja indywidualna teoria. Być może udamy się do tego miejsca jeszcze raz (mam nadzieję, że tym razem pogoda nam nie zrobi niespodzianki), aby powtórnie przyjrzeć się temu, co nawiedza ten obiekt. Tymczasem zapraszam do obejrzenia naszego filmu z tego miejsca, który mam nadzieję rozjaśni Wam jeszcze bardziej tą sytuację.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc


Kliknij tutaj

Social Media


Facebook


Youtube


Instagram

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top