Opuszczona szkoła na śląsku – Powrót do przeszłości

opuszczona szkoła

Opuszczona szkoła gdzieś na śląsku czasy swojej świetności ma już dawno za sobą, a ostatni szkolny dzwonek zamilkł wiele lat temu. Dziś ten opuszczony budynek przedstawia sobą smutny, a równocześnie dający do myślenia widok. Odwiedzając miejsca tego typu można niejednokrotnie poczuć klimat minionych lat i powrócić do przeszłości, aby zobaczyć jeszcze raz wszystko oczyma wyobraźni.

ZOBACZ FILM Z OPUSZCZONEJ SZKOŁY

YouTube – SRC Urbex

Dlaczego szkoła została opuszczona?

Szkoła została otwarta w latach 60. XX wieku i była czynna do początku XXI wieku. Przez te lata wykształciła wiele pokoleń uczniów. Budynek szkoły został zamknięty z powodu wybudowania w niedużej odległości nowoczesnego kompleksu oświatowego, przez co zwyczaje przestał być potrzebny. Od tego czasu opuszczonym obiektem nikt się nie zajmuje przez co ulega powolnej degradacji pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych oraz okolicznych wandali i złomiarzy.

Jak wygląda obecnie opuszczona szkoła?

Opuszczona szkoła to miejsce pełne kontrastów. Z zewnątrz wygląda jak typowy budynek szkolny z betonu i cegły, z oknami zasłoniętymi deskami lub rozbitymi. W środku natomiast można znaleźć nadal wiele śladów po dawnych uczniach oraz nauczycielach: tablice, ławki, książki, zeszyty, plakaty, nagrody, zdjęcia. Niektóre pomieszczenia są puste i zniszczone, inne zachowały swój dawny charakter i klimat. Opuszczona szkoła to miejsce, które budzi wiele emocji i pytań. Największe wrażenie wywarła na nas sala gimnastyczna, w której już po zamknięciu obiektu doszło do pożaru, przez co cała sceneria nabrała wyjątkowego klimatu.

Czy Warto Odwiedzić ten Obiekt?

Wyprawa do tej opuszczonej szkoły może być nie tylko ciekawą przygodą, ale też lekcją historii i szacunku dla przeszłości zwłaszcza dla osób, które pasjonują się urban exploringiem. Odwiedzanie tego typu miejsc pozwala na poznanie losów ludzi, którzy uczyli się i pracowali w tym miejscu. To też okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć i filmów. Pamiętaj jednak o kilku zasadach: nie niszcz niczego, nie zabieraj niczego, nie zostawiaj śmieci i bądź ostrożny.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc


Kliknij tutaj

Social Media


Facebook


Twitter


Youtube


Instagram

1 komentarz

  1. Thanks for another great post. Where else could anyone get that type of info in such a perfect method of writing? I have a presentation subsequent week, and I am on the search for such information.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top