Dawna przychodnia przyzakładowa i jej niewidzialny mieszkaniec

opuszczone miejsca

Tym razem na cel naszej podróży wybraliśmy dawną przychodnię zakładową po zlikwidowanej kopalni. Budynek ten, mimo pozorów okazał się nad wyraz aktywny paranormalnie na tyle, że w końcu musieliśmy go opuścić i przerwać naszą eksplorację. Wielu naszych widzów niezależnie od siebie twierdziło, że na nagraniu które zrealizowaliśmy w tym miejscu dostrzegli postać. Czyją? Spróbujmy przyjrzeć się historii obiektu.

Zobacz film z tego miejsca

Dlaczego kopalnia została zlikwidowana?

Sama kopalnia powstała w 1987 roku, a została zamknięta już w roku 1998, czyli można powiedzieć że dość szybko. Co było powodem takiego stanu rzeczy? Decyzję o likwidacji kopalni podjęto ze względu na rzekomą nierentowność zakładu, a przynajmniej takie informacje podawano do opinii publicznej. Z tego co udało mi się wygrzebać w internecie wychodzi na to, że wokół tematu likwidacji były większe zawirowania.

W pewnym źródle przytoczono takie słowa: „Kopal­nia nie urato­wała finan­sów PRL, była jednym z centrów buntu Solidar­ności, a ciekawe przyszłościowo, choć małe zło­że, zos­tało nies­tety znisz­czone.”

Sam obiekt położony był niedaleko czeskiej granicy i zastanawia mnie fakt dlaczego czesi w tamtym momencie widzieli tak duży potencjał w tym terenie, a polski inwestor tak łatwo zrezygnował? Tego się raczej nie dowiemy

Nawiedzona przychodnia

Jeśli chodzi o budynek samej przychodni to niewiele znalazłem informacji w tym temacie. Mało jest wzmianek o tym miejscu w internecie nie licząc oczywiście jego przeznaczenia. Wybierając się do tego miejsca szczerze mówiąc nie byłem przekonany, aby tam jechać. Nie był to szpital, a zwykła przychodnia w której raczej nie dochodziło do wielkich tragedii. Jednak po tym co udało nam się zarejestrować na kamerach i czego sami doświadczyliśmy, muszę zmienić zdanie w tym temacie. W budynku tym ewidentnie doszło do jakiejś większej tragedii być może nagłej śmierci pacjenta. Kiedy zaczęliśmy przeprowadzać śledztwo udało się zarejestrować kilka ciekawych anomalii. Niezidentyfikowane kroki, precyzyjne odpowiedzi na zadane pytania, czy dziwne samopoczucie jakby czyjejś obecności to tylko niektóre z sytuacji, które nas tam spotkały.

Źródło pixabay.com
Co lub kto nawiedza to miejsce?

Tego niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić. Wydaje się prawdopodobnym, tak jak wyżej napisałem, że może być to dusza dawnego pacjenta, który zmarł w tym miejscu nagle lub spotkało go duże nieszczęście wskutek czego stracił życie.

Jeżeli i ty chcesz się bliżej przyjrzeć tej sprawie to zapraszam do obejrzenia naszego filmu z tego miejsca. Może uda ci się zauważyć coś więcej , coś co my przegapiliśmy.

Zobacz więcej opuszczonych miejsc

Zobacz więcej

Social Media


Facebook


Twitter


Youtube


Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top