Cementownia Grodziec . Opuszczony Kolos na Śląsku

opuszczona cementownia grodziec w będzinie

Cementownia Grodziec w Będzinie to miejsce, które pewnie większość z Was kojarzy. My odwiedziliśmy je jakiś czas temu, i chcemy się z Wami podzielić naszymi wrażeniami jakie zrobił na nas ten olbrzym.

ZOBACZ FILM Z TEGO MIEJSCA

 

Miejsce odwiedziliśmy w tegoroczne lato, więc cały teren dodatkowo porośnięty był przez bujną roślinność, co dodawało temu miejscu szczególnego uroku. Kiedy znaleźliśmy się już pod obiektem, wtedy dopiero mogliśmy ocenić jego ogrom.

opuszczona cementownia grodziec w będzinie

Po wejściu na teren dostrzegliśmy w jak kiepskim stanie znajduje się cały kompleks. Wszędzie walało się sporo gruzu, a z sufitów zwisało sporo ciężkiego zbrojenia i betonu, przez co obiekt stwarza duże niebezpieczeństwo.

Opuszczona Cementownia Grodziec w Będzinie to jedno z najpopularniejszych miejsc na urbexowej mapie, przez co będąc tam spotkaliśmy kilka wycieczek i osób, które również przyjechały zwiedzić tego giganta.

Miejsce mimo kiepskiego stanu bardzo nas zachwyciło, a momentami i przytłaczało swoimi rozmiarami. Powiem szczerze, że nie przepadam za industrialem, jednak obok tego miejsca nie sposób przejść obojętnie. Próżno tam szukać śladów dawnego wyposażenia, przez co ciężko było określić przeznaczenie niektórych hal.

Historia tego miejsca jest bardzo bogata, jednak nie będziemy jej tutaj przytaczać, po więcej informacji możecie zajrzeć tutaj . Zapraszamy natomiast do obejrzenia naszego filmu, który tam zrealizowaliśmy i który możecie znaleźć powyżej.

ODWIEDŹ NAS RÓWNIEŻ W SOCIAL MEDIACH


Facebook


Youtube


Instagram

ZOBACZ WIĘCEJ OPUSZCZONYCH MIEJSC


OPUSZCZONE MIEJSCA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top