Nocna eksploracja opuszczonego domu nad Odrą – Duch niewidomego starca.

nocna eksploracja

Dzisiaj chciałbym się z wami podzielić naszą ostatnią przygodą, która była zarówno fascynująca, jak i przerażająca. Postanowiliśmy odwiedzić opuszczony dom, który znajduje się nad rzeką Odrą, niedaleko Raciborza. Miejsce to wyglądało na idealne do poszukiwania zjawisk paranormalnych, ponieważ było położone pośród niczego, a wokół rozciągały się wyłącznie pola. Nie znaleźliśmy żadnych informacji o historii tego domu, ani o tym, kto tam mieszkał, więc byliśmy ciekawi, co tam odkryjemy.

zobacz film z tego miejsca.

Jakie tajemnice Odkryliśmy w tym miejscu?

Wybraliśmy się na naszą wyprawę oczywiście w nocy, aby zwiększyć szanse na zarejestrowanie potencjalnych zjawisk paranormalnych. Zostawiliśmy nasz samochód na poboczu drogi i ruszyliśmy pieszo w kierunku domu, który widzieliśmy w oddali. Nie było tam żadnego oświetlenia, więc używaliśmy latarek, aby się nie zgubić. 

Kiedy dotarliśmy na miejsce zauważyliśmy duży ogród, który był zaniedbany i porośnięty chwastami. W środku ogrodu stał stary, piętrowy dom, który wyglądał na opuszczony od dawna. Niedługo potem znaleźliśmy wejście do budynku i czym prędzej zdecydowaliśmy się wejść do środka, aby zobaczyć, co się tam kryje.

nocna eksploracja nocna eksploracja nocna eksploracja

Zjawa niewidomego starca.

Według naszych badań, miejsce to nawiedza zjawa niewidomego starca, który być może zmarł w tym domu. Jego duch próbował się manifestować na różne sposoby, a jednym z nich było zakłócanie pracy jednego z naszych urządzeń. 

Nasz rempod, który reaguje na zmiany pola elektromagnetycznego, zaczął wariować tak, jakby jakaś energia bez przerwy na niego wpływała. Nie była to jednak zwykła ingerencja, lecz jakby próba komunikacji. 

Miałem wrażenie, jakby to coś bawiło się tym urządzeniem lub straciło kontrolę i chciało za wszelką cenę zamanifestować nam swoją obecność. Nie jestem w stanie stwierdzić, czy był to wspomniany wyżej starzec, czy jeszcze inna energia, która również się tam uaktywniała. 

Jednak najbardziej mrożący krew w żyłach moment nastąpił, kiedy po moim pytaniu: “Czy możesz wydać jakiś dźwięk?” z piętra domu usłyszeliśmy stuki, tak jakby ktoś uderzał laską o podłogę. Było to tak głośne i wyraźne, że nie mogliśmy tego zignorować.

Podsumowując miejsce okazało się niezwykle mroczne i tajemnicze, nie tylko za sprawą swego położenia, ale również tego co udało nam się tam zarejestrować. Sami do końca nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy byty z którymi udało nam się nawiązać kontakt to dawni mieszkańcy? 

A może historia jest o wiele mroczniejsza i w tym opuszczonym domu doszło do jakiejś tragedii? 

Jeśli jeszcze nie widziałeś naszego filmu z tego miejsca, to zapraszam Cię do obejrzenia. Może Tobie uda się uchwycić coś co my mogliśmy przegapić? Jeśli tak to podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu poniżej. 

Zobacz więcej opuszczonych miejsc
Kliknij tutaj
Social Media
Facebook Youtube Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top