Nawiedzony Bunkier w Ciemnym Lesie – Kim Były Za Życia Ich Duchy?

W sercu raciborskiego lasu kryje się miejsce, które od lat budzi niepokój i fascynację. Mówimy tu o bunkrze z czasów II wojny światowej, który według legend, jest nawiedzony. Postanowiliśmy zbadać te opowieści i podzielić się naszymi odkryciami na blogu. Oto, co udało nam się dowiedzieć i przeżyć.

Zobacz film z tego miejsca

Historia Bunkra

Bunkier ten znajduje się w lesie Obora w Raciborzu a jego historia jest ściśle związana z obroną przeciwlotniczą miasta w latach 1943-1945. Miejsce to ma również inną ciekawą i tajemniczą historię, która do dnia dzisiejszego nie znalazła rozwiązania.

W latach 80. XX wieku do leśniczego w Oborze zgłosił się starszy człowiek z żoną, który przedstawił się jako niemiecki pastor. Wyznał wówczas, że w 1945 roku walczył w Raciborzu jako żołnierz Wehrmachtu i pytał o ten bunkier. Leśniczy potwierdził, że rzeczywiście w lesie tym zlokalizowany jest murowany bunkier, który był niegdyś nakryty betonowymi płytami. Po tej informacji starszy człowiek podziękował i udał się w wyznaczonym kierunku.

Kiedy po jakimś czasie leśniczy postanowił odwiedzić to miejsce z zaskoczeniem stwierdził, że w betonowej podłodze znajduje się odsłonięta skrytka. Nikt wcześniej nie podejrzewał, że się tu znajduje. Niestety do dnia dzisiejszego nie wiadomo co w tym miejscu ukrył wspomniany już pastor.

nawiedzony bunkier
Tajemnicza skrytka wewnątrz bunkra

Z kim nawiązaliśmy Kontakt?

Do miejsca tego oczywiście wybraliśmy się jak zwykle, aby sprawdzić je pod kątem zjawisk paranormalnych. Biorąc pod uwagę bogatą i tragiczną historię tego obiektu wiedziałem, że uda nam się coś uchwycić.

Na początku nie działo się nic nadzwyczajnego, ale się nie zniechęcałem ponieważ z doświadczenia wiem, że dość często takie zjawiska potrzebują czasu, aby się uaktywnić. Na mierniku pola elektromagnetycznego K2 nie udało się zarejestrować nic.

Kiedy zadawałem pytania odnośnie tragicznych wydarzeń związanych z tym miejscem coś zaczęło odpowiadać na aplikacji Spirit Talker. Były to jednak pojedyncze słowa, z których ciężko było cokolwiek wywnioskować.

Następnie za pomocą aplikacji Ghost Tube Seer, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania obrazów udało się uchwycić obraz. Na obrazie mogliśmy dostrzec plamę przypominającą krew i zastanawialiśmy się czy może to mieć związek z działaniami jakie miały tutaj miejsce?

Obraz z widoczną plamą krwi
nawiedzony bunkier

Kim był duch kobiety?

Kolejnym krokiem w naszym badaniu paranormalnym było wykorzystanie SB7 czyli specjalnego radia do komunikacji z duchami. Zadawałem pytania odnośnie działań wojennych jakie się tutaj rozgrywały i ku mojemu zaskoczeniu zaczęła się odzywać kobieta.

Poinformowałem ją, że przychodzimy w pokoju i chcemy nawiązać kontakt. Wydawało się, że ma zbyt mało energii aby skutecznie się z nami skomunikować więc pozwoliłem jej pobrać energię z naszych urządzeń.

Po chwili do głosu kobiety dołączył męski głos, jednak był on mniej zrozumiały i nie byłem pewny co chce nam przekazać.

Mroczna Leśna sceneria po zmroku

W następnym etapie postanowiliśmy jeszcze przeprowadzić krótkie badanie na zewnątrz wokół bunkra. Tutaj również udało nam się wygenerować obraz, który ewidentnie przedstawiał pożar. Biorąc to pod uwagę na SB7 zacząłem zadawać pytania odnośnie tego co zobaczyliśmy, jednak i w tym wypadku nie uzyskaliśmy zbyt jasnych odpowiedzi.

Pytałem również o ilość bytów, które nam towarzyszą oraz czy pamiętają jakieś wydarzenia, które miały tutaj miejsce. I tutaj również nic nas nie zaskoczyło.

Wędrowaliśmy jeszcze przez jakiś czas leśnymi ścieżkami, ale już nic nie chciało z nami porozmawiać więc postanowiliśmy się pożegnać.

Czy miejsce to jest nawiedzone?

Według mnie tak, ale nie jakoś szczególnie. Nie wiem czy byliśmy o złej porze, czy to coś co tam egzystuje nie było zainteresowane kontaktem z nami. Bez wątpienia udało się skontaktować z duchem kobiety oraz mężczyzny. Jednak tego kim są i co robią w tym miejscu nie było nam dane odkryć.

Czy ma to związek z działaniami wojennymi? A może wpływ na to ma tajemnicza historia z pastorem?

To pozostawiam już waszej wyobraźni 🙂

Zobacz więcej opuszczonych miejsc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top