Kamieniołom Śmierci. MROCZNE MIEJSCE W CICHYM LESIE.

Tajemnicze, ukryte w środku lasu miejsce, pełne mrożących krew w żyłach historii. Dawny kamieniołom w Lesie Marysieńka pod Głubczycami to miejsce niemal magiczne, ale i wzbudzające dreszcze. Cisza jaka tam panuje jest wręcz niemożliwa do opisania. Cała ta sceneria sprawiła, że czuliśmy się tam wyjątkowo dziwnie, a to co zarejestrowaliśmy podczas naszych badań paranormalnych tylko pogłębiło to uczucie.

Zobacz film z tego miejsca

Mroczna przeszłość Dawnego Kamieniołomu

O miejscu tym w rzeczywistości dowiedziałem się od moich widzów, którzy pochodzą z tych okolic. Z relacji, które mi przedstawiły te osoby wynika, że teren ten jest przeklęty. Podobno tutaj dochodziło do wielu utonięć i tragedii, który sprawiły, że miejsce to uważane jest za nawiedzone.

Ale to nie wszystko…

W czasie II wojny światowej nad tym właśnie rejonem miał zostać zestrzelony samolot, a jego części podobno nadal spoczywają w dawnym kamieniołomie, który aktualnie zalany jest wodą.

Ciekawy jest fakt, że w 2018 roku grupa członków Stowarzyszenia Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej wraz z grupą nurków przeprowadzili badania tego zbiornika. Odkryli wówczas, że jest on mocno zamulony, a woda nieprzejrzysta. W trakcie tych badań natrafili na dwa wagoniki służące do transportu urobku kamienia oraz na niezidentyfikowaną konstrukcję metalową.

Jest to o tyle zaskakujące biorąc pod uwagę relacje o zestrzelonym samolocie. Czy to właśnie na części tego samolotu natrafili w tamtym czasie nurkowie?

kamieniołom śmierci

Niespokojne dusze egzystują w tym miejscu?

Zanim dotarliśmy do naszego miejsca docelowego, musieliśmy przejechać spory kawałek lasu, ponieważ miejsce naszego zainteresowania znajdowało się w jego głębi. Nocna pora i otoczenie przykryte gęstą pokrywą śniegu powodowało niesamowity klimat.

Po jakimś czasie ujrzeliśmy nasz cel, który był skąpany w nieprzeniknionym mroku. Po wyjściu z samochodu i przygotowaniu sprzętu do badań paranormalnych oraz kamer, udaliśmy się w kierunku dawnego kamieniołomu.

kamieniołom
Badanie miernikiem K2

Zbliżając się do tego miejsca można poczuć specyficzną aurę, która podpowiadała mi, że uda nam się tutaj zarejestrować ciekawe zjawiska. Nie musieliśmy długo czekać, aby się o tym przekonać.

Ewidentnie miejsce to jest aktywne paranormalnie co pokazały nie tylko nasze urządzenia, ale również nasze odczucia. Sądzę, że mieliśmy do czynienia z kilkoma bytami, które z jakiegoś powodu nadal egzystują w tym miejscu.

kamieniołom

To coś, co tam z nami było reagowało zbyt inteligentnie na nasze polecenia, abyśmy mogli to traktować jako przypadek. Wydaje mi się, że jedna z dusz, które nawiązały z nami kontakt należała do mężczyzny.

Wraz z upływem czasu zjawiska paranormalne w dawnym kamieniołomie zaczęły się nasilać. Z naszych urządzeń mogliśmy dosłyszeć kilka głosów, które nas m.in. ostrzegały. Tylko przed czym?

CO STRASZY W STARYM KAMIENIOŁOMIE?

Na podstawie tego co udało nam się zarejestrować możemy stwierdzić bez najmniejszych wątpliwości, że miejsce to jest nawiedzone. Nie możemy natomiast dokładnie określić co jest powodem tego nawiedzenia i z kim, prócz wspomnianego mężczyzny mieliśmy do czynienia.

Na podstawie osobistych przypuszczeń i tego co nagraliśmy sądzę, że katastrofa z samolotem oraz tragiczne utonięcia naprawdę miały tutaj miejsce. Zbyt dużo było znaków, które nam jasno to pokazywały, że coś tutaj faktycznie jest na rzeczy.

Zapraszam Cię również do obejrzenia naszego filmu z tego miejsca, aby mieć szerszy pogląd na to, co się tam wydarzyło. Daj znać w komentarzu do tego wpisu co sądzisz o tym miejscu i historii z nim związanych. Czy zauważyłeś coś co mogliśmy przegapić? 🙂

Zobacz więcej opuszczonych miejsc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top